Wycieki, przecieki, Win 8, tożsamość

Wycieki, przecieki … nowe systemy operacyjne … to nas interesuje (a przynajmniej część z nas). Przyznająć się szczerze to nie śledzę takich rzeczy na bieżąco. Jest kilka innych rzeczy, którymi wolę się zająć niż śledzenie informacji o OS, który jeszcze nie jest dostępny. Ale dopadło mnie …

Przez Facebook dotarł do mnie link do artykułu, opisującego "przeciek" prezentacji o założeniach związanych z planowaniem Windows 8 (w zasadzie to Win8 jest już w produkcji o ile się orientuje). Znajomy zwrócił uwagę na odpowiednik AppStore – każdy zwraca uwagę na cos innego. Moją uwagę przykuł ten slajd z przecieku:

Cytując fragment:

Windows identity evolves from machine centric to user centric

Prawdziwy czy fałszywy pokazuje jedno. Zmianę w tym co się dzieje dookoła tożsamości w sieci zauważono. Mam nadzieję, że przynajmniej w tej części ten przeciek jest prawdziwy. Chociaż jak będzie wyglądała implementacja tego założenia zobaczymy.

Miło by było, gdyby ten fragment przecieku miał jakiś wymierny wpływ na implemetację Win8. Jak będzie zobaczymy … różnie to z przeciekami bywało.

Join the Conversation

3 Comments

  1. Czyli co: wyrzucamy kerberosa i domenę jako zbiór maszyn, przerzucamy się na model jaki istniał w NetWare (ale tu mogę się plątać) z możliwością ręcznego wskazania w kliencie serwera uwierzytelniania i odpowiedniego DN-a.
    Czy może to będzie model twarde domenowe konto i dodatkowa aplikacja, jak w BPOS-ie? 🙂

  2. A wiesz, jak będzie to chwilowo pewnie wiem mniej od Ciebie :). Zobaczymy.
    A w BPOS mam nadzieję że za niedług (tak na jesieni coś słyszałem) to będzie już trochę bardziej normalnie.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.