Szybkie informacje o rzeczach do pobrania

Cicho tutaj ostatni – mam nadzieję, że niedługo okres ciszy się skończy. Dzisiaj tak na szybko kilka informacji o nowych rzeczach do pobrania które przykuły moje oko.


(cc) edgenumbers

ADFIND – nikomu pewnie nie trzeba narzędzia przestawiać (a może jednak – wtedy zdecydowanie polecam się zainteresować). Joe opublikował nową wersję 01.39. Jest w niej kilka fajnych nowych rzeczy. Ciekawie zapowiada się też to co joe szykuje dla wersji 1.40. Pozostaje tylko czekać.

Uaktualniony dokument Best Practice Guide for Securing Active Directory Installations. Dokładengo opisu zmian nie mam, ale może warto odświeżyć link dla tych którzy nie znają.

Powershell zatacza coraz szersze kręgi – mamy w W2008R2 cmdlets dla AD, w tej chwili dostalismy paczkę dla ILM 2007 FP1. Szczerze się przyznam, że z powodu natłoku tak zwanych zajęć planuje zajrzeć co się w niej znalazało pewnie dopiero pod koniec przyszłego tygodnia … takie życie.

PS. Windows 7 też jest do ściągnięcia i używam go sam od 3 tygodni na produkcyjnej maszynie. Ale o tym wszyscy piszą to ja nie będę ;).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.