Przegląd prasy

Ostatnio zacząłem notować sobie różne tematy na wpisy tutaj, między innymi nazbierało się trochę doniesień agencyjnych dotyczących różnego rodzaju narzędzie itp. W ramach odpoczynku po TEC więc mały przegląd prasy.

Instalacja poprawek. Jeżeli zastanawiałeś(aś) się kiedyś czy można to zrobić jakimś skryptem zamiast instalować WSUSa itp to proszę – Brian Desmond (bardzo zdolny młody człowiek gdyby ktoś sie mnie spytał) opublikował swój skrypt służący temu celowi. Warto się przyjrzeć.

Zagnieżdzenie grup. Na stronie bloga zespołu zajmującego się przygotowaniem Powershell dla AD pojawił się interesujący skrypt pozwalający w sposób graficzny (sic! ok – może nie do końca 🙂 ) na przedstawienie struktury grup i ich zagnieżdzenia.

W kwestii Powershell dla AD. Moduł ten pojawił się w Windows Server 2008 R2 i korzysta z AD Web Service, które zostało również wprowadzone w tej wersji. Na Downloads pojawił się właśnie moduł AD Management Gateway czyli implementacja tej usługi dla Windows 2003 / 2008. O AD WS rozmawiałem trochę z PMami z Redmond w ramach TEC i niedługo to podsumują i coś w temacie napiszę.

Na koniec coś z zupełnie innej beczki – file server. Pojawiło się niedawno do pobrania narzędzie File Server Capacity Tool w wersji 32-bit i 64-bit. Nazwa mówi chyba sama za siebie :).

Z doniesień agencyjnych na dzisiaj to tyle …

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.