Przed w trakcie i już po–TechED

Ano właśnie. To co ostatnio zajmowało mi dużo czasu, a fizycznie przez ostatni tydzień z zajmowało mnie na 100% TechED Europe w Berlinie. Zajęcie to wynikało z faktu, że przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy razem z Paulą Januszkiewicz nad sesją na TechED, którą mieliśmy okazję poprowadzić. Wynik możecie ocenić sami (obrazek jest podlinkowany).

Dla mnie to było interesujące doświadczenie, z przesłuchania samej sesji i komentarzy, które już dostaliśmy wyciągnąłem kilka wniosków dla siebie :). Ze swojej strony jestem zadowolony – kolejne doświadczenie za nami ;).

Co do samego TechED – jeżeli ktoś oczekuje relacji to niestety się zawiedzie. Dla mnie TechED to w większości czasu okazja do odświeżenia i nawiązania kontaktów z ludźmi z całego świata. I z tej perespektywy ten tydzień był bardzo udany. Z drugiej strony, oznacza to że nie uczestniczyłem w zbyt wielu zajęciach sesyjnych. Cóż … nadrobię on-line. Te, w których udało mi się uczestniczyć nasunęły mi kilka pomysłów na wpisy tutaj więc pewnie będę do nich wracał.

Jedno jest pewne …było dużo chmury. Druga rzecz, którą zaobserwowałem to duży push w kierunku federacji tożsamości, w różnych usługach, i to nie tylko w oparciu o rozwiązania Microsoft. Tak więc staj tjuned.

P.S. Specjalnie dla Roberta (Noise). Tak, przepraszam, znowu było o federacji.

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.