Na afiszu …

W młodości pogrywałem z kilkoma kolegamiw małej kapeli punkowej w zasadzie nazywającej się RAF. Taki to czas w życiu młodego człowieka, że uważa że grać może. Było fajnie … zagraliśmy kilka gigów w okolicy swojej i jeden trochę dalej :). Było minęło … kariery muzyka nie zrobiłem.

Okazało się jednak że to nie granie w kapeli pozwoliło trafić mi na afisz …

W sobotę w Warszawie obywała sie konferencja C2C 2009, na której prowadziłem prezentację o ILM2. Na samą konferencję dotarłem około godziny przed swoją sesją (inne zajęcia niestety) i przy wejściu powitało mnie to:

Przynam szczerze że uśmiałem się setnie i nie odmówiłem sobie zrobienia zdjęcia aparatem :). Jednocześnie chciałem podziękować organizatorom za wyróżnienie w ten sposób :).

Co do samej konferencji – na tyle na ile mogłem się zorientować podczas krótkiej obecności zorganizowana była bardzo dobrze. Znajdowało to potwierdzenie

Co do mojej sesji … był to dla mnie swojego rodzaju eksperyment – pierwszy raz robiłem sesję, która składała się tylko z demonstracji. Dodatkowo zbudownej w noc poprzedzającą sesję ponieważ poprzednio przygotowana maszyna wirtualna odmówiła współpracy. Do tego temat – Identity Lifecycle Manager – mało popularny u nas w kraju, tym bardziej wersja 2 którą sam w zasadzie poznaję. Myślę jednak, że nie poszło źle – zobaczymy po ocenach uczestników. Cieszę się z tego, że udało mi się tematem zainteresować kilka osób, które po sesji zaczepiły mnie na korytarzu dopytując o temat. Cel osiągniety.

Z innych sesji widziałem niestety tylko część sesji o SCOM i monitorowaniu systemów innych niż UNIX – dobrze i zabawnie prowadzonej oraz 5 minut sesji Konrada Sagały. Resztę czasu który miałem do dyspozycji poświęciłem na tak zwany networking, czyli rozmowę ze znajomymi.

Podsumowując C2C z mojej perespektywy:

 • Fajna impreza zorganizowana przez ludzi, którym sie chce. Wielkie podziekowania i duży szacunek.
 • Myślę, że dla uczestników ciekawe sesje i tematy.
 • Całość bardzo pozytywna.

Oby tak dalej, i gdyby ktoś chciał mnie do takiej imprezy ponownie zaangażować piszę się jak najbardziej.

To w zasadzie tyle :).

Join the Conversation

6 Comments

 1. No a ja powiem Ci, że ILM to tylko z nazwy znałem i szczerze mówiąc widzę, że nawet źle się domyślałem co on robi 🙂

  Także też się cieszę, ze trafiłem na Twoją sesję na C2C 🙂 Bo pewnie ot tak sobie to nigdy bym się tematem ILM nie zainteresował.

 2. Dlatego właśnie, że podejrzewałem że większość z odbiorców rozwiązania nie widziało na oczy zastanawiałem się mocno czy to dobry temat. Ale zawsze można zobaczyć coś nowego … prawda.

  Co prawda ze względu na ograniczenie czasu mocno się prześliznąłem po temacie, tudzież celowo nie wchodziłem w kwestie poza techniczne tematu (które stanowią większość zagadnienia) i kwestie architektury etc. Może kiedyś :).

 3. Ciekawy temat, powiem że nawet może się uda to w PL gdyż jakby popatrzeć , produkt już dobrze rozwinięty * choć nie działający * 🙂
  Napewno chętnie przyjże się temu jak będzie okazja w postaci kolejnej twojej preznetacji 🙂

 4. @Andrzej
  Wiesz … w PL to było pierwsze na świecie (albo jedno z pierwszych) wdrożenie MIIS czyli poprzednika ILM :). I kilka innych się od tego czasu już też wydarzyło :). ILM2 … pewnie też się zdarzy – mam nadzieję bo można bardzo fajne rzeczy na nim zrobić.

  To nie jest tak że produkt jest niedziałający – ja świadomie chciałem zrobić sesje gdzie nie używałem kodu. W chwili obecnej błędy występujące w RC0 albo rzeczy których brakuje można obejść korzystając z własnego kodu i workflow activities. W wersj RTM mam nadzieję że takich kwestii do obejścia będzie troche mniej.

  Cieszy mnie że temat Cię na tyle zainteresował, że masz ochotę iść na jakąś inną sesję w temacie. Sądząc po blogu bliżej Ci do programowania – z tego punktu widzenia model ILM2 by Ci się jeszcz bardziej spodobał :).

 5. Ja też bym chętnie posłuchał o tym rozwiązaniu:) Niestety po nieudanych bojach z poprzednikiem MIIS, stwierdziłem że do moich zastosowań muszę sam coś wyrzeźbić, jednak tematu tutaj nie chce odpuszczać bo widzę, że ILM się ładnie rozrasta:) Liczę, że na MTS2009 coś związanego z tematem ILM się pojawi:)

 6. A propos afiszu, bo właśnie dziś zauważyłem… Jak będziesz Tomek w pracy, w kuchni na samym dole, to jak wyjdziesz to spójrz na ścianę na wprost 🙂

  I żeby było jasne – nie wiem czyja to sprawka 😉

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.