Friday, October 2nd, 2009...2:03 pm

[MTS2009] Kerberos udomowiony

Jump to Comments

Powoli wracam do życia po przygotowaniach do konferencji i samej konferencji MTS 2009 co oznacza też że zacznie się tutaj coś dziać. Na początek materiały z konferencji.

“Kerberos udomowiony” to sesja na której próbowałem wyjaśnić działanie protokołu Kerberos oraz podejście do rozwiązywania problemów z nim związanych. Dla zainteresowanych zamieszczam plik PPT z prezentacją.

Oczywiście sam PPT to nie wszystko, niestety slajdy nie tłumaczą zagadnienia tylko je ilustrują. Sesja jednak była nagrywana i mam nadzieję że organizatorom uda się ją opublikować dla wszystkich zainteresowanych w formie video.

Dla tych którzy byli na sesji zgodnie z obietnicami ten plik zawiera dodatkowe informacje o błędach Kerberos, które pokazywałem praktycznie w trakcie sesji oraz zbiór referencji do informacji.

Na koniec mała prośba … jeżeli byliście na mojej sesji i ona się Wam podobała lub też nie – oceńcie ją na stronach MTS 2009. W tym drugim przypadku, gdy się Wam nie podobała lub macie jakieś uwagi prosze o komentarz (może być też pod tym wpisem). Bez informacji z Waszej strony trudno się poprawić.

13 Comments

 • W tym roku pierwszy raz nie byłem na MTS, więc naprawdę mam nadzieję, że sesje były nagrywane i że – wcześniej czy później – będą gdzieś udostępnione….

 • buuu: piszesz “plik .PPT”, a wystawiłeś .PPS

 • Sesje były nagrywane i mam nadzieję, że będzie lepiej niż w zeszłym roku i zamiast 70% sesji pojawi się ich 100% 🙂

  Pozostaje nam tylko zaczekać 3-4 tygodnie.

 • to jeszcze .ppt z “great interop swindle” proszę 🙂
  pozdrawiam

 • Chciałem pogratulować bardzo udanej sesji. Jako osoba wdrażająca i serwisująca rozwiązania w oparciu o systemy MS muszę przyznać iż taka sesja troubleshooting’u i nie tylko była dla mnie najwartościowsza …. pozdrawiam

 • @rafi
  A w czym problem z PPS? W zeszłym roku wrzuciłem tylko PDF. Jeżeli czysty PPT jest Ci potrzebny pingnij mnie off-line.

 • @Remigiusz
  Dziękuję … jeżeli przynajmniej jednej osobie tak jak Tobie te informacje się przydadzą to jest bardzo dobrze.

 • @g4cube
  Proszę – http://www.w2k.pl/mts2009-great-interop-swindle/

 • jak dla mnie prezentacja wypas, akurat z racji studiowania na polibudzie muszę rozebrać kerberosa na atomy. dziękuję za udostępnienie prezentacji.

 • […] jednak wciąż pozostaje nieujarzmiony w większości wypadków czego dowodem są poniekąd wyniki mojej sesji jak i codzienna praktyka mojej pracy. Problemy są tu i ówdzie, w większości użytkownicy nie […]

 • hmmm… swoją drogą ciekawe dlaczego nagranie video z Twojej sesji pt. Great Interop Swindle do tej pory nie zostało opublikowane na stronach z materiałami z MS2009… 🙁 mam nadzieję, że takowe istnieje

 • @Piotr
  Szczerze powiem że nie wiem czy takowe istnie i dlaczego ewentualnie go nie ma – pamiętam, że rok temu jedno z nagrań też nie zostało opublikowane bo okazało się że nie dało sie go obrobić do akceptowlanej formy … lub coś takiego. Więc może tak jest i w tym wypadku … w zasadzie powinienem w końcu te nagrania obejrzeć 🙂

 • @Piotr
  Z tego co się dowiedziałem jest jakiś problem techniczny ze zmontowaniem materiałów z Sali Kongresowej i w chwili obecnej nie jest dostępna żadna sesja tam nagrywana … mam nadzieję że to się zmieni.

Leave a Reply