MTS 2008 post mortem

Był MTS … po MTS zostały prezentacje (już dostępne na stronach konferencji) i między innymi Wasze oceny i ich wyniki. Ostatnio wpadły mi ręce arkusze ze statystykami i trochę się chciałem nimi podzielić :). Zanim to zrobię … dziękuję wszystkim za oceny a w szczególności tym, którzy poświęcili dodatkową chwilę i pozostawili również oprócz samych ocen również komentarz. Ale do rzeczy ….

Na MTS prowadziłem dwie sesje, Replikacja katalogu od podszewki oraz Katalog w domu i zagrodzie. Nie powiem że nie ucieszyłem się, kiedy zobaczyłem że pierwsza z nich została przez Was oceniona jako trzecia sesja tej konferencji, ze średnią z wszystkich ocen 8.35/9, druga zaś umiejscowiona została w kolejności jako 13-ta sesja z oceną 8.2/9

(cc) mactiste

Cieszę, że tematy się Wam podobały. Sposób dostarczenia już trochę mniej :), ale to już moja personalny wpływ na sesję :). Ogólnie średnia z wszystkich sesji MTS wyniosła 7.37/9 co pokazuje, że według Waszej oceny sesje na konferencji raczej trzymały poziom.

Teraz co do komentarzy – za pozytywnę dziękuję, nie będe ich tutaj publikował bo nie o samozadowolenie moje w tym wszystkim chodzi. Za negatywne lub krytyczne również dziękuję – są może nawet bardziej cenne. I do nich chciałem się trochę odnieść:

1/ Replikacja katalogu od podszewki

prezentacje nie wszystkie wyszły + kondycja przeziębionego prezentera.

 

Na kondycję nie miałem wpływu niestety, chociaż się starałem (firmy farmaceutyczne podniosły obroty :)) co do dem, które faktycznie w ramach pierwszej prezentacji nie wyszły … mogę powiedzieć tylko PRZEPRASZAM. Jak zwykle zadziałali anoniomowi bogowie demo … to co działało wiele razy przed sesją, w trakcie sesji niezbyt. Postaram się, żeby na przyszłość było lepiej (o ile będzie jakaś przyszłość).

Brak wiadomości na temat Win 2008. Prezentacja powtórzona z poprzednich wystąpień autora na saminariach.

Odniesień do Windows 2008 faktycznie nie było, ponieważ akurat w tym co stanowiło temat sesji zbyt dużych zmian nie ma. Powiedziałbym nawet, że w samych mechanizmach omawianych w ramach sesji zmian w W2008 nie ma wogóle.  Co do powtórzenia tematów z poprzednich wystąpień … hmm … nie przypominam sobie żebym o temacie replikacji kiedyś mówił. Ale pamięć widać już zawodna …

Prezentacja prowadzona nudno, cicho, mało zrozumiale. Odniosłem wrażenie, że prezentacja była przygotowana na ostatnią chwilę – dodatkowo większość dema nie działała i nie było żadnych "ScreenShotów".

Sposób prezentacji to już niestety moja wina … jeżeli tak to było słychać na sali – PRZEPRASZAM. Na przyszłość postaram się poprawić. Dzięki za tą opinię bo właśnie tego potrzeba żeby się poprawić. Mi samemu zawsze wydaje się, że przy dużej sali popadam trochę w monotonię. Prezentacja nie była przygotowana na ostatnią chwilę, o tym mogę zapewnić. Ale jak widać trzeba się przyłożyć do jej dostarczenia, żeby było ten wysiłek widać. Zrzutów ekranu nie było … ponieważ ciężko wymyśleć jakieś zrzuty ekranu, które by wnosiły wartość do tego o czym była mowa :).

 

I to w zasadzie tyle. Jeszcze raz dziękuję za oceny i komentarze i cieszę się, że teamty, które nie do końca wpisywały się w tematykę “co nowego i przydatnego” znalazły jakoś tam Wasze uznanie.

Join the Conversation

3 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.