Wednesday, December 20th, 2006...12:49 am

Integracja worflow z MIIS 2003

Jump to Comments

MIIS nie jest może produktem najbardziej popularnym ale bardzo przydatnym (może na taką opinię wpływa fakt że ostatnio bardzo często z nim pracuję). Jednym z punktów, który często trzeba uzupełnić w przypadku wdrożeń MIIS 2003 jest część związana z interfejsem użytkownika i wprowadzeniem w rozwiązanie elementów workflow.

Alex Tcherniakovsky opublikował na swoim blogu interesujące video, w którym pokazuje jak zintegrować workflow dostępny w ramach SharePoint 2007 (Windows Worfklow Foundation), formularze InfoPath 2007 oraz MIIS 2003 w kompletne rozwiązanie. Celem tego rozwiązania jest zapewnienie użytkownikowi interfejsu pozwalającego na wystąpienie o dostęp do określonego systemu (w tym wypadku SunONE), z możliwością akceptacji tego wniosku na różnych poziomach.

Oprócz działającego demo Alex pokazuje dokładnie jak zbudować takie rozwiązanie, prezentacja ta może więc być interesująca nie tylko dla tych którzy myślą o wdrożeniu MIIS 2003 lub już go wdrożyli, ale również dla osób zajmujących sie lub rozważająych zastosowanie SharePoint 2007.

Leave a Reply