Ile obiektów zmieści AD???

Czy zastanawialiście się kiedyś ile obiektów można stworzyć w ramach katalogu AD (w zasadzie to akurat pokazał już kiedyś ~Eric) ? Albo ile kontrolerów domeny może być w jednej domenie?

Od jakiegoś czasu na jednej z wewnętrznych grup dyskusyjnych toczyła się dyskusja związana z procesem tworzenia i weryfikacji takiego dokumentu (swoją drogą możliwość uczestnictwa w takich dyskusjach to jedna z fajniejszych rzeczy związanych z pracą w korporacji). Wynikiem jest ten krótki, ale treściwy dokument – Active Directory Maximum Limits.

Miłego czytania … swoją drogą – jeżeli ktoś z Was zbliża się do tych limitów albo je przekroczył – z chęcią o tym usłyszę (jeżeli wyczerpiecie maksymalną liczbę obiektów w AD dzwońcie od razu do PSS 🙂  ). Osobiście narazie udało mi się pracować tylko z jednym klientem tego typu, który przekroczył jeden z tych limitów. Dla ciekawych … chodziło o rekomendowaną liczbę kontrolerów domeny w jednej domenie :).

Join the Conversation

2 Comments

  1. Tomek
    A moze wiesz/znasz czy jest jakies limit w takiej sprawie. Pod ile OU moze byc podlinkowego jedno GPO?

    Michał

  2. W zasadzie to bez ograniczeń. Popatrz jak to wygląd od strony katalogu – GPO sa powiazane z odpowiednimi kontenerami po stronie kontenera, poprzez wskazanie GPO w atrybucie gpLink. gpLink nie jest referencją, to jest zwyczajny atrybut wielowartosciowy.

    W zwiazku z tym GPO jako takie “nie wie” gdzie jest podlinkowane.

    Z tego punktu widzenia nie ma ograniczenia na to do ilu OU podlinkowane jest pojedynczego GPO. Za to jest ograniczenie ilosci GPO podpietych pod jedno OU – co prawda nie sprawdzałem ale powinno byc … chociaz na takim poziomie, że jeżeli ktoś faktycznie będzie miał tyle GPO podlinkowanych do jednego OU to ma inny problem niż limity AD :).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.