Monday, May 26th, 2008...9:07 pm

Globus na iPhone

Jump to Comments

Poprzednie video zamieszczone tutaj zebrało trochę komentarzy więc należy kontynuować sukces i zamieścić następne :). A tak bardziej na serio to dzisiaj na TechCrunch trafiłem na opis jednej z fajniejszych rzeczy jakie ostatnio widziałem, czyli aplikacji pozwalającej na przeglądanie mapy świata na iPhone. Co w tym takiego fajnego zobaczcie sami:

System tworzony jest przez firmę Earthscape i jak można przeczytać ma umożliwiać dodawanie przez użytkowników punktów, opisów i zdjęć na mapie świata. Taka aplikacja na sprzęcie typu iPhone, z dostępem do aktualizacji przez WiFi\3G i może dodatkowo nawet połączona z GPS to według mnie naprawdę fajna kombinacja.

Jesteśmy na wakacjach, stoim na jakimś placu w niezbyt nam znanym mieście i zastanawiamy się gdzie tutaj zjeść albo co w okolicy zobaczyć. Dzięki takiem rozwiązaniu jak pokazane przez Earthscape możemy po prostu sprawdzić co na temat tego miejsca zostawili w sieci inni którzy tutaj byli przed nami. Naprawdę fajne. Coś w tym stylu udostępniło Google, ale to co zaprezentowało Earthscape w połączeniu z interfejsem iPhone to jednak trochę inna jakość.

Cóż … pozostaje powiedzieć brawo Earthscape za pomysł. Podobną rzecz widziałem na Surface … z tym że trudno jechać na wakacje ze stolikiem … a tym bardziej go przechylać żeby obrócić widok mapy :).

1 Comment

  • Minusem jest bateria iphone, która przy takiej zabawie nie będzie sie nadawała na wyjazd do Etiopii, czy innych mniej rozwiniętych państw. Ja jestem zwolennikiem zwykłej mapy, jednak faktycznie opinie o danym miejscu, rejonie, ciekawe zdjęcia lub ostrzeżenie są czy tam będą przydatne. Nie zawsze w przewodniku napiszą wszystko.

Leave a Reply