Dzisiaj niedziela, więc przegląd prasy

Niedzielny wieczór to i trochę czasu na przejrzenie linków się znalazło. W wyniku tego przeglądu chciałem podzielić się dwoma linkami.

(cc) bobafred

Pierwszy to nowa wersja (a przynajmniej tak wygląda) Microsoft Product Support Reports. Jeżeli ktoś rozwiązywał incydenty z PSS to jest duża szansa, że z tymi narzędziami sie już zetknął. Jeżeli nie – MPS to w dużym uproszczeniu automat do zebrania istotnych informacji z danej maszyny. To co w MPS jest miłe, to że informacje te mogą być zebrane w kontekście zadanej usługi, czasami to co istotne dla AD dla SQL jest bez znaczenia. Kiedyś po głowie chodził mi jaki automatyczny analizator tych logów … ale gdzieś sobie poszedł. Podsumowując, może się przydać.

Drugi link to z dawna oczekiwany opis pod tytułem “Active Directory Domain Services in the Perimeter Network (Windows Server 2008)”, czyli w dużym uproszczeniu można powiedzieć, że rzecz o tym jak RODC w sieci wystawionej do publicznej wdrażać (tak ze słowiańska). Dokument ten uzupełnia opublikowany już jakiś czas temu RODC deployment guide. Miłej lektury.

Join the Conversation

1 Comment

  1. “automatyczny analizator” hmm… to chyba nie do końca zgodne z EULA. Ale kiedyśtam napisałem kawałek programu, który z logów MSPR zam budował dokumentację. Prostsze to było niż wysysać je samodzielnie z systemów.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.