Dwie ciekawe rzeczy do pobrania

Dzisiaj wszyscy piszą o Hyper-V … to ja nie będę. Za to będzie jak to u mnie monotematycznie, czyli o rzeczach związanych z katalogami i zarządzaniem tożsamością. Tym razem od Quest.

Pierwsza rzecz to uaktualniony zestaw cmdlet do zarządzania AD, czyli ActiveRoles Management Shell for Active Directory. Jeżeli chcecie zarządzać AD za pomocą PowerShell to warto się tym pakietem zainteresować. Większość rzeczy potrzebnych w tym celu jest już w nim gotowa.

Drugi narzędzie  znajdzie może mniejszą rzeszę odbiorców, ale dla mnie osobiście jest bardziej interesujący. Chodzi o SPML provider dla AD, który również bezpłatnie można pobrać ze strony Quest. Rozwiązanie to może zostać użyte w projektach integracji pomiędzy systemami itp. W szczególności w przypadku, gdy wymagana jest współpraca AD z systemami firm trzecich, które wspierają SPML.

Join the Conversation

5 Comments

  1. jak zwykle ActiveRoles Management Shell for Active Directory ma jedną zasadniczą wadę… wymaga zainstalowania. a w stosunku do std. API .NET tak wielu rzeczy nie ułatwia.

  2. Wiesz, ale w .NET nie każdy sobie poradzi, a gotowy cmdlet czy skrypt to ludzkosc latwiej sobie juz uruchomi.

  3. Cóż mam powiedzieć … jak pewnie dobrze sobie zdajesz sprawę MSFT zawsze w produktach pozostawia miejsce na to, aby partnerzy mogli jeszcze coś w nich zrobić. Tak działa ten ekosystem.

    Ale to co mówisz zostało usłyszane w Redmond … na ostatnim DEC pokazywane były nowe narzędzia dla AD, które są w trakcie developmentu i z rozmów z grupą produktową wynikało że PS jest mocno na celowniku grupy i nawet przed nowymi narzędziami do zarządzania pewnie zobaczymy jakieś wyniki tej pracy w postaci cmdlets.

    OK – teraz disklajmer – to nie jest oficjalne stanowisko MSFT i proszę nie traktujcie tego jako obietnicy MS że coś się szybko pokaże w tym temacie itp :). To moje wnioski z rozmów.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.