Czytnik RSS

Co do czytnika RSS to jedyny prawidłowy pewnie teraz to Google Reader, ale ja jakoś jestem staromodny i używałem dotąd aplikacji desktop i to raczej prostej – SharpReader. Wystarczało …

… ale lepsze nie zawsze jest wrogiem dobrego i ostatnio wypróbowałem narzędzie podesłane przez kolegę z pracy – FeedDemon. Czytnik jako aplikacja na desktop i dostęp do feedów on-line przez przeglądarkę w jednym.

Naprawdę polecam wypróbować.

Join the Conversation

6 Comments

 1. RSSOwl – jak tylko wyszukałem w oczy wpadło mi – Java …. nie, dziękuję. NIe mam Javy na swoim laptopie i nie zamierzam instalować :). Dodatkowo FeedDemon daje mi możliwość dostępu do feedów i subskrypcji gdy nie mam swojego laptopa przez WWW. Więc narazie przy nim pozostanę.

 2. Wiadomo java jest niechciana – z tego samego powodu czytuje RSS tylko przez virtualna maszynę – wiem ,że jest to utrudnienie ,ale zawsze to jakieś rozwiązanie .

 3. 1/ Java jest ciężka jak cholera i do tego przeważnie dziurawa. Jakoś od kilku lat nie mam jej w systemie i w niczym mi to nie przeszkadza. Wniosek -> niepotrzebuje jej
  2/ Co do dziurawości – ostatnio było głośno o CanSecWest i złamaniu Visty. Udało się przez błąd we Flash ale to nie wystarczyło, potrzebna była do tego jeszcze Java – jak piszą ludzie, nie wiadomo po co bo nie ujawniono szczegółów ale odegrała swoją rolę.
  3/ Ten rysunek oddaje wszystko o co chodzi z Java 🙂
  http://stuffthathappens.com/blog/2008/03/31/the-right-tool-for-the-job/

 4. Witam
  to ponownie ja 🙂 co do czytników RSS to jeśli nie RSSowl + java (który jest moim zdaniem jednym z najlepszych , jak nie nalepszym czytnikem RSS )
  – może wersja portable – która JAVY nie wymaga
  http://thindownload.com/app-download/28/RSSOwl
  mogę polecić jeszcze jeden dobry czytnik mianowicie …..thunderbird 🙂 – nie muli tak jak office 2007 przy pobieraniu czegokolwiek 🙂

 5. TB używam do poczty, ale jako czytnik RSS mi się kompletnie nie sprawdził. Narazie zostaję przy FeedDeamon – dostęp on-line i off-line w formie, która mi odpowiada. Naprawdę funkcjonalny i jakoś nie zauważyłem żeby mocno obciążał system.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.