Co DCDiag tak naprawdę Ci powie?

Kilka tygodniu temu, na jednej z list dystrybucyjnych MVP padło pytanie:

Czy ktoś wie, co w zasadzie oznacza określenie “Cutoff Server” w wyniku DCDiag?

Jak widać i MVP nie wiedzą wszystkiego, nawet jeżeli są w kategorii Directory Services a pytanie dotyczy tego popularnego narzędzia. W zasadzie … dlaczego by mieli wiedzieć wszystko?? Prawdaż? 

(cc) Janneke Hikspoors

Dyskusja miała kilka odpowiedzi opierających sie w większości na doświadczeniu i przeczuciu jej uczestników niż na sprawdzonej wiedzy, co faktycznie ten termin oznacza. Bywa, ucichło. Czy Wy też kiedyś się nad czymś takim zastanawialiście (o ile napotkaliście taki termin w wynikach DCDIag).

Jeżeli kiedyś zastanawialiście się jak interpretować wyniki DCDiag to z pomocą przychodzi AskDS, na którym właśnie opublikowano artykuł What does DCDIAG actually… do? I w nim na przykład czytamy:

CutoffServers

 

Tests the AD replication topology to ensure there are no DCs without working connection objects between partners. Any servers that cannot replicate inbound or outbound from any DCs are considered “cut off”. It uses the function DsReplicaSyncAll to do this which means this “test” actually triggers replication on the DCs so use with caution if you are the owner of crud WAN links that you keep clean with schedules, and certainly consider this before using /e.

Gdybyście więc w przyszłości zastanawiali się co DCDiag wam stara się powiedzieć, warto zapamiętać link (lub nazwę bloga) i sprawdzić.

Miłego diagnozowania !

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.